Lazerle Varis Tedavisi

VARİSLER İÇİN LAZER YÖNTEMİ İLE TEDAVİ

Toplumumuzda çok sık rastladığımız rahatsızlıklardan biri de varistir. Bir toplardamar rahatsızlığı olan varis, kadınların ağırlıkta olduğu geniş bir kitlenin sorunudur. Varis, dolaşım sistemimizin parçası olan toplardamarlarda bulunan kapakların, kirli kanı bacaklardan geri alırken işlevini tam olarak yerine getirememesi nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Toplardamarların genişlemesiyle devam eden bu süreç, bacaklarda ve ayaklardaki kötü görünümden, sağlık sorunlarına kadar birçok sıkıntıya yol açabilir. Tedavi edilmeyen birçok varis türünün ilerleyebildiği gözlenmiştir. Ayak bileklerinde şişlikler, diz altında meydana gelen acı, ağrı ve yorgunluklar varis kaynaklı olabilir.

Varis Belirtileri

Geceleri artan ayak ve bacak ağrılarınız varsa, varis sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Varislerin büyük bir bölümü gözle görülebilir ve şişliklerle kendisini belli edebilir. Derinlerde yer alan varis rahatsızlıkları, teknik ölçümlerle belirlenebilir. Varisler kendisini bazı belirtilerle gösterebilir. Varis belirtilerinden en sık görünenleri şöyledir:

  • Ayaklarda veya ayak bileğinde görülen şişlikler
  • Varisli bölgelerde meydana gelen ağrılar
  • Ayaklardaki yorgunluk ve ayakları ağır olarak hissetme
  • Uzun süre ayakta duramama
  • Diz bölgesi ve altında meydana gelen ısınma veya yanma hissi
  • Kramplar ve kaşıntı
  • Ayak parmaklarındaki uyuşmalar
  • Akşam ve geceye doğru artan ağrılar ve acı
  • Havanın sıcak olduğu dönemlerde artan ağrı ve acı

Varisin Ameliyatsız Çözümü – Lazerle Varis Tedavisi

Gelişen teknolojinin varis tedavisine sağladığı birçok katkı bulunmaktadır. Geçmişte ağrılıkla ameliyat ile tedavi edilen varislerin,, artık bu işleme gerek duyulmadan kolayca yapılabilmektedir. Üretilen yeni tekniklerle hastalar, zamanlarından ve yaşamlarından büyük fedakarlıklar yapmadan, kısa sürede çözüme kavuşmaktadırlar. Kısa zaman önce ortaya çıkan lazerle varis tedavisi yöntemi ile tedavide önemli ilerlemeler kaydedilmiştir.

Variste lazer tedavisi yöntemleri, tekrar eden ve geniş boyuttaki varislerde oldukça etkilidir. Cerrahi müdahale olmadan yapılan bu işlem ile hastada dikiş izi oluşması veya uzun süre yatış yapması gibi sorunlar ortadan kalkmıştır. Narkoz işlemine gerek olmadan, sadece belirli bölgelerin ilaç veya kremlerle uyuşturulması ile yapılan varis lazer tedavisi sonrasında ,varisin tekrar ortaya çıkma ihtimali azaltılmaktadır. İşlemden sonra geçici olarak, morluklar oluşabilir, o bölgede kızarıklıklar görülebilir veya yanmalar hissedilebilir.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.