Ameliyatsız Varis Tedavisi

Varislerden Ameliyatsız Kurtulmak Mümkün

Ameliyatsız varis tedavisi hem hızlı hem de konforludur.

Varisler, kişiden kişiye farklılık gösteren ebatlarda olabilir ve farklı şiddette şikayetler gözlenebilir.

Varis tedavisi, doğru bir teşhis aşamasından sonra uygulanan yöntemleri içerir. Günümüzde varis tedavisinin yöntemleri oldukça gelişmiştir ve ameliyat olmadan varis tedavisi teknikleri ortaya çıkmıştır.

Yakın zamana kadar, hastalar açısından zaman alan ve hastanın gündelik yaşamından bir süre uzaklaşmasına neden olan ameliyatla varis tedavisi, yerini daha hızlı varis çözümlerine bırakmıştır.

Bu gün en ağır varis hastalığı vakıalarına dahi ameliyatsız varis tedavisi yöntemleri özellikle lazerli varis tedavisi yöntemi uygulanmaktadır.

Varis sorunu çekenler için, varis tedavisinde hangi yöntemler uygulanır ve ameliyatsız varis nasıl olur, konularında bilgi vermek istiyoruz.

Ameliyatsız Varis Tedavisi Nedir?

Varis sorununa çözüm arayan hastaların, öncelikle doktorlarına görünmeleri ve ultrason eşliğinde muayene olarak varis teşhisi yaptırması gerekir. Venöz doppler ultrason denilen bu tetkik ile varislerin yeri ve derecesi belirlenir. Tedavi yöntemine de bu muayene sırasında yapılan venöz haritalama ile karar verilir.

Doktorunuz, varisli bölgelerin tespitinden sonra varisin oluşma nedeni ile ilgili bilgi alacak ve tedavinin nasıl yapılacağı ile ilgili karar verecektir.

Ameliyatsız varis tedavisi, tanımdan da anlaşılacağı üzere, herhangi bir cerrahi müdahale olmadan yapılan varis tedavi şeklidir.

Gerekli görüldüğü durumlarda damar içine giriş yapılabilir ve tedavi yöntemlerinden biri uygulanabilir. Bu yöntemlerin başında lazerle varis tedavisi ve radyo dalgaları ile varis tedavisi gelir. Hekimlerin tercih ettiği diğer bir yöntem ise köpükle varis tedavisidir. Özellikle büyük varislerde uygulanan bu yöntemlerle sorunlu damarlara doğrudan müdahale yapılabilir.

Ameliyatsız Varis Tedavisi İşe Yarar mı?

Varis Ameliyatına göre, ameliyatsız varis tedavi yöntemi daha kalıcı çözümler sunar. Tekrar etme eğilimi taşıyan varis rahatsızlığında uygulanan ameliyatsız yöntemler, rahatsızlığın tekrar oluşma olasılığını azaltır. Bununla birlikte, ameliyatsız varise çözüm sunan bu yöntemler, sizi uzun süre gündelik yaşamınızdan alıkoymaz.

Ameliyatsız Varis Tedavisinde Anestezi Yapılır mı?

Birçok ameliyatsız varis tedavi işleminde anestezi kullanılmaz. Anestezi veya lokal anestezi kullanımının gerekliliğine doktorunuz karar verecektir. Günümüz koşullarında bölgedeki ağrı ve acıyı azaltıcı ilaçların kullanılması daha çok tercih edilen bir yöntemdir.

4 Comments

 1. mağdur hasta
  Ekim 9, 2018

  ameliyatsız varis tedavisi için bir doktora gittim. doktor ameliyatsız varis tedavisi yapacağım diye beni ameliyathaneye aldı. daha sonra narkoz verdiler. uyandığımda kasığımda 5 cm uzunluğunda kesi vardı. sorduğumda işlem sırasında sorun oldu açık ameliyata geçtik dediler. böyle bir şey olabilir mi? çok mağdur oldum. 1 ay yürüyemedim resmen. öneriniz olur mu

  Cevapla
  1. Uzm. Dr. Rengin TÜRKGÜLER
   Ekim 9, 2018

   Merhaba, durumunuzdan dolayı son derece üzüldüm. Ancak böyle bir durumla ilgili olarak yorum yapmam etik olmayacaktır. Bu konuyla ilgili olarak doktorunuzla görüşmenizi tavsiye ederim. Varis Tedavinizin kalan kısmıyla ilgili olarak dilerseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

   Cevapla
 2. Hale Sonsuz
  Ekim 10, 2018

  Hocam merhaba, benim ayaklarımda ciddi varisler var. bu varislerin tedavisi için şimdiye kadar denemediğim yöntem kalmadı. Neredeyse her marka kremi kullandım. Çeşitli bitkisel karaşımlar da yaptım ama işe yaramadı. En son çare varis ameliyatı olmaya karar verdim. Ama sizin ameliyatsız varis tedavisi yöntemi hakkında bilgi almak istiyorum. Ne yapabilirim acaba

  Cevapla
  1. Uzm. Dr. Rengin TÜRKGÜLER
   Ekim 10, 2018

   Hale hanım merhaba, bizim hastalarımızın çoğu da sizin düştüğünüz hatalara düşüyor ne yazık ki. Ameliyatsız varis tedavisi yöntemi hakkında ayrıntılı bilgiyi gün içinde 0 532 385 31 93 numaralı telefondan alabilirsiniz.

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to top