Lazerle Varis Tedavisi

Varisler İçin Lazerli Tedavi Yöntemi

Toplumumuzda çok sık rastladığımız rahatsızlıklardan biri de varistir.

Bir toplardamar rahatsızlığı olan varis, kadınların ağırlıkta olduğu geniş bir kitlenin sorunudur. Varis, dolaşım sistemimizin parçası olan toplardamarlarda bulunan kapakların, kirli kanı bacaklardan geri alırken işlevini tam olarak yerine getirememesi nedeniyle ortaya çıkmaktadır.

Toplardamarların genişlemesiyle devam eden bu süreç, bacaklarda ve ayaklardaki kötü görünümden, sağlık sorunlarına kadar birçok sıkıntıya yol açabilir. Tedavi edilmeyen birçok varis türünün ilerleyebildiği gözlenmiştir.

Ayak bileklerinde şişlikler, diz altında meydana gelen acı, ağrı ve yorgunluklar varis kaynaklı olabilir.

Varis Belirtileri

Geceleri artan ayak ve bacak ağrılarınız varsa, varis sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Varislerin büyük bir bölümü gözle görülebilir ve şişliklerle kendisini belli edebilir. Derinlerde yer alan varis rahatsızlıkları, teknik ölçümlerle belirlenebilir. Varis kendisini bazı belirtilerle gösterebilir. Varis belirtilerinden en sık görünenleri şöyledir:

 • Ayaklarda veya ayak bileğinde görülen şişlikler
 • Varisli bölgelerde meydana gelen ağrılar
 • Ayaklardaki yorgunluk ve ayakları ağır olarak hissetme
 • Uzun süre ayakta duramama
 • Diz bölgesi ve altında meydana gelen ısınma veya yanma hissi
 • Kramplar ve kaşıntı
 • Ayak parmaklarındaki uyuşmalar
 • Akşam ve geceye doğru artan ağrılar ve acı
 • Havanın sıcak olduğu dönemlerde artan ağrı ve acı

Varisin Ameliyatsız Çözümü – Lazerle Varis Tedavisi

Gelişen teknolojinin varis tedavisine sağladığı birçok katkı bulunmaktadır. Geçmişte ağrılıkla ameliyat ile tedavi edilen varislerin,, artık bu işleme gerek duyulmadan kolayca yapılabilmektedir. Üretilen yeni tekniklerle hastalar, zamanlarından ve yaşamlarından büyük fedakarlıklar yapmadan, kısa sürede çözüme kavuşmaktadırlar. Kısa zaman önce ortaya çıkan lazerle varis tedavisi yöntemi ile tedavide önemli ilerlemeler kaydedilmiştir.

Variste lazer tedavisi yöntemleri, tekrar eden ve geniş boyuttaki varislerde oldukça etkilidir.

Cerrahi müdahale olmadan yapılan bu işlem ile hastada dikiş izi oluşması veya uzun süre yatış yapması gibi sorunlar ortadan kalkmıştır.

Narkoz işlemine gerek olmadan tedavi

Sadece belirli bölgelerin ilaç veya kremlerle uyuşturulması ile yapılan varis lazer tedavisi sonrasında ,varisin tekrar ortaya çıkma ihtimali azaltılmaktadır. İşlemden sonra geçici olarak, morluklar oluşabilir, o bölgede kızarıklıklar görülebilir veya yanmalar hissedilebilir. Ancak bunların tamamı zamanla kaybolur.

Lazerle varis tedavisi hakkında daha ayrıntılı bilgi için lütfen bize ulaşın.

8 Comments

 1. isimsiz
  Ekim 7, 2018

  Lazerle varis tedavisi olmak istiyorum ama uzun zamandır bunun için doğru doktoru bulamıyorum. En iyi varis doktoru nasıl anlaşılır.

  Cevapla
  1. Uzm. Dr. Rengin TÜRKGÜLER
   Ekim 9, 2018

   Sizin hastalığınızı tam olarak teşhis ettiğini düşündüğünüz ve size güven veren doktor sizin için en iyi varis doktorudur.

   Cevapla
 2. Burcu Keskiner
  Ekim 9, 2018

  hocam merhaba, babamda da annem de varis hastalığı var. ben kendimi bildim bileli babam da annem de varis çorabı giyerler. benim yaşım 23 bende de varisler oluşmaya başladı. okuduğumu göre varisi lazerle tedavi ediyormuşsunuz. acaba size tedavi olsam sonradan tekrarlar mı. yoksa benim de kaderim annem le babam gibi mi olacak.

  Cevapla
  1. Uzm. Dr. Rengin TÜRKGÜLER
   Ekim 9, 2018

   Burcu hanım merhaba, anne ve babanızda varis hastalığının olması sizin de kesin olarak varis olacağınız anlamına gelmez. Ancak varis hastalığına aday olduğunuzu söyleyebiliriz. Genetik yatkınlığın variste dikkat çekici etkisi vardır. Bu nedenle varis tedavinizi çok geciktirmeden yaptırmanız ilerleyen yaşlarda daha kapsamlı varis tedavilerine ihtiyaç duymanızın önüne geçecektir.

   Cevapla
 3. aslı kuldoğan
  Ekim 10, 2018

  Merhabalar, bacaklarda görülen kalın damarları lazer tedavisi ile kapatıyormuşsunuz. peki kapanan bu damarların işini hangi damarlar yapıyor. daha sonra bir sıkıntı oluyor mu?

  Cevapla
  1. Uzm. Dr. Rengin TÜRKGÜLER
   Ekim 10, 2018

   Aslı hanım çok güzel bir soru sormuşsunuz. Bu soru çoğu hastamız tarafından muayene sırasında bize sorulur. Varisli damarları kapattığımızda bacaklarda bulunan diğer sağlıklı damarlar bu damarların yapamadığı işi üstlenerek bacakta varise bağlı şikayetlerin ortadan kalkmasını sağlar.

   Cevapla
 4. Serdar Erkoç
  Ekim 10, 2018

  hocam lazerle varis tedavisinde ısı ile damarları kapatıyormuşsunuz. peki sıcak kuma bacaklarımızı gömmek de varislerimize iyi gelir mi?

  Cevapla
  1. Uzm. Dr. Rengin TÜRKGÜLER
   Ekim 10, 2018

   Serdar bey, lazerle varis tedavisi sırasında kullandığımız lazer enerjisi doğrudan damarın iç yüzeyine verilir. Bu nedenle damar iç yüzeyi yanarak damarın kapanmasını sağlar. Sıcak kuma bacaklarınızı gömmek varisi tedavi etmek bir yana dursun aksine daha da fazla artırır. Varis sorununuz varsa bacaklarınızı sakın sıcak kuma gömmeyin.

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to top